Субота, 18.08.2018, 02:54Вітаю Вас Гость | RSS
Волинська обласна бібліотека для юнацтва
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть бібліотечний сайт
Всього відповідей: 417
Міні-чат

Інформаційно-бібліографічне забезпечення молодіжних проблем: нові і традиційні інформаційні ресурси


Інформаційно-бібліографічне забезпечення молодіжних проблем: нові і традиційні інформаційні ресурси

 

Н. Ількевич, зав. відділом
інформаційно-бібліографічної
та консультативної роботи
Волинської обласної бібліотеки для юнацтва

 

Інформаційна ситуація в Україні динамічно змінюється, потребуючи постійних змін у процесі бібліотечно-інформаційного обслуговування молоді, удосконалення форм і методів задоволення інформаційних потреб користувачів. Тому в бібліотеках, що обслуговують юнацтво, крім друкованої продукції з'являються й інші носії інформації: компакт-диски, CD-ROM, послуги мережі Інтернет тощо.

Організація довідково-бібліографічного апарату повинна передбачати відображення молодіжних проблем (соціальних, освітніх, дозвіллєвих тощо), додаткових матеріалів на допомогу вивченню навчальних предметів у старших класах ЗОШ із врахуванням перспектив профільного навчання, видань на допомогу вчителям та вихователям. При цьому у систематичних картотеках статей слід відображати і аналітичні записи частин книг (розділів, глав), бібліографічні видання, інформацію з електронних носіїв, окремі складові архівів статей тощо.

Юнацтво - категорія користувачів, яка прагне зекономити свій час, цікаво і змістовно проводити дозвілля. Йому потрібна оперативна, реферативна, текстова, документально-фактографічна інформація. Тому користувачі надають перевагу таким послугам, як ксерокопіювання, складання бібліографічних списків до наукових, курсових та дипломних робіт, підготовка фактографічних довідок, використання бібліографічних дайджестів тощо.

Великою популярністю серед користувачів бібліотек юнацького віку користуються різні бази даних як на традиційних, так і на сучасних носіях : “Де вчитися?”, “Ринок праці”, “Освіта та працевлаштування”, “Банк соціальної інформації з питань молоді та юнацтва” тощо. Такі бази даних, які стосуються соціальної адаптації молоді, рекомендовано створювати як у вигляді тематичних добірок фактографічної інформації, так і на компакт-дисках і CD-ROM.

Серед форм масової та групової інформації слід назвати дні інформації, дні професій, години корисних порад, години інформації, виставки інформації тощо. Для організаторів юнацького читання, вчителів, вихователів регулярно слід організовувати дні фахівця з метою інформування не лише про потенціал ЦБС, але й про можливості використання інформаційних ресурсів інших бібліотек області та мережі Інтернет.

Потребує уваги ЦБС і проблема формування інформаційної культури молоді. Бібліотечні уроки, індивідуальні та групові консультації, відповідна наочність - основні форми роботи у цьому напрямку.

Загалом система інформаційно-бібліографічного обслуговування юнацтва та організаторів юнацького читання, ґрунтуючись на основних правилах та вимогах до організації бібліографічної діяльності, повинна бути . динамічною та враховувати сучасні реалії соціального, освітнього, дозвіллєвого інформаційного простору.

 

Форма входу
Календар новин
«  Серпень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
table cellpadding=