Субота, 22.09.2018, 23:31Вітаю Вас Гость | RSS
Волинська обласна бібліотека для юнацтва
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Відділи бібліотеки » Відділ методико-соціологічної роботи та менеджменту » Коротко про відділ
Коротко про відділ
StackerДата: Вівторок, 23.09.2008, 13:45 | Повідомлення # 1
Администратор
Група: Адміністратори
Повідомлень: 20
Репутація: 0
Статус: Offline
Відділ методико-соціологічної роботи та менеджменту

Структура:

- Завідуюча відділом
- Головний методист
- Головний методист
Напрямки діяльності відділу :
- Вивчає, аналізує стан бібліотечного обслуговування юнацтва в області під час виїздів, комплексних обстежень, підготовки проблемних питань на засідання колегії управління культури і туризму облдержадміністрації.

- Надає методичну і практичну допомогу бібліотекам всіх систем і відомств шляхом проведення семінарів, навчань-практикумів. Тісно співпрацює з обласними бібліотеками, Волинським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, установами профтехосвіти.

- Включається у виконання державних та обласних програм, тісно співпрацюючи з управлінням в справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації, обласним та міським управлінням освіти, комітетом по боротьбі зі СНІДом, обласною філією міжнародної організації "Жіноча громада", філією всеукраїнської громадсько-християнської організації "Нова надія", навчальними закладами, тощо.

- Впроваджує активні та інтерактивні форми роботи з молоддю.
- Проводить соціологічні дослідження по вивченню запитів читачів, проблем в молодіжному середовищі.
- Забезпечує рекламу бібліотеки та її послуг.
- Вивчає та нагромаджує матеріали з питань культури, бібліотечної справи, надає методико-консультативну та іншу інформацію користувачам. До їх послуг картотека методико-бібліографічних матеріалів, тематична картотека сценаріїв та форм роботи, папки з добірками сценаріїв різноманітної тематики.
- Обслуговує до 1000 користувачів - культпрацівників, освітян та студентів області. Надає платних послуг користувачам на суму понад 5 тис. грн. щорічно.
Відділ видає:
- Аналіз діяльності роботи юнацьких структурних підрозділів області (щорічно). Він входить до збірника "Волинь бібліотечна", який готується зусиллями трьох обласних бібліотек.
- Методико-бібліографічні матеріали на допомогу бібліотечним працівникам галузей культури та освіти.
- Сценарії масових заходів на допомогу навчально-виховному процесу (нині нараховується більше 100 назв). Їх тематика різноманітна: народознавчі та краєзнавчі заходи, портрети політичних, історичних, літературних постатей та діячів мистецтва. Особлива увага приділяється розкриттю маловідомих імен української літератури, зокрема періоду "розстріляного відродження", поетів-емігрантів празької школи, покоління-шістдесятників.
Спільно з громадськими організаціями "Волинські перспективи" та філією міжнародної організації "Жіноча громада" створена школа правових знань "Уроки права -уроки життя", що діє на базі ЗОШ №17.

“Уроки права – уроки життя”
(школа правових знань)

Свою діяльність розпочала з лютого 2004 року за ініціативою відділу методико – соціологічної роботи та менеджменту спільно з громадськими організаціями міста.

Базою проведення занять обрано ЗОШ №17, зокрема робота проводиться з учнями старших класів. Щомісячно під час навчального організовуються різнопланові заняття. Робота школи спрямована на виконання заходів в рамках комплексної програми профілактики злочинності на 2006-2010 роки, яка діє в області.

Мета:

Допомогти молоді адаптуватися в нинішніх складних і суперечливих реаліях життя.
Сприяти її соціалізації та профорієнтації, розвитку правової свідомості.
Надати можливість визначитись з рівнем своєї конкурентоздатності за розумовими та психологічними мотивами.

Результат:

Оволодіння правовими знаннями і вироблення в дітей вміння правильно розв’язувати певні конфліктні, неординарні ситуації. Формування позитивної мотивації в поведінці.
Узагальнений в 2006 році досвід роботи школи правових знань активно впроваджується в діяльності бібліотечних та освітніх закладів області.

 
Форум » Відділи бібліотеки » Відділ методико-соціологічної роботи та менеджменту » Коротко про відділ
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: